Oglasi - Advertisement

Jeste li svjesni da na stanje, vitalnost, sjaj i učestalost masti vaše kose bitno utječe vaša tehnika pranja? Nenamjerno možete oštetiti kosu čineći uobičajene pogreške pri pranju. Vodeći stručnjaci za kosu iz New Yorka otkrivaju bitne tajne u vezi s pravilnim metodama pranja o kojima vjerojatno do sada niste razmišljali.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Koristite vodu visoke temperature kako biste temeljito očistili kosu.

Za učinkovito nanošenje šampona bitno je da kosa bude potpuno mokra, a ne samo djelomično. Korištenje vruće vode olakšava optimalno otvaranje kutikule, koja je vanjski sloj kose. Ova metoda je jedini način da se sva prljavština može temeljito ukloniti iz kose.

Štoviše, korištenje tople vode za pranje kose omogućuje učinkovitije uklanjanje masnoća koje su se nakupile na vlasištu, dok istovremeno otvara pore, čime se povećava učinkovitost nanesenog šampona i regeneratora.

Primjena šampona događa se u završnoj fazi.

Osobama s kosom dužinom do ramena ili duljom savjetuje se nanošenje regeneratora prije korištenja šampona. Započnite nanošenjem balzama na vlažnu kosu, zatim je isperite prije nego nastavite s šamponiranjem. Ova metoda služi za zaštitu suhih vrhova od dodatnih oštećenja i dehidracije. Posljedično, vrhovi kose će pokazivati ​​poboljšano zdravlje, što će rezultirati svilenkastom i blistavom kosom.

Šampon se nanosi isključivo na pramenove kose.

Šampon se ne smije nanositi na cijelu duljinu kose; preporučljivo je usredotočiti se samo na vrhove jer se na njima nakuplja najviše masnoće i prljavštine. Neophodno je temeljito očistiti vlasište minimalno tri minute. Nakon toga, dovoljan je kratki nanos sapunaste vode na cijelu kosu na nekoliko sekundi, nakon čega slijedi temeljito ispiranje. Vrhovi kose su prirodno suhi i stoga ih nije potrebno prati šamponom.

1. Odgovarajuće tehnike pranja kose

Učestalost pranja: Prilagodite učestalost pranja vašem tipu kose. Osobe s masnom kosom mogu zahtijevati svakodnevno pranje, dok se one sa suhom ili kovrčavom kosom mogu odlučiti za pranje svaka dva do tri dana.
Pri odabiru proizvoda za njegu kose važno je odabrati šampone i regeneratore koji odgovaraju vašem tipu kose. Za osobe s osjetljivom kožom savjetuje se izbjegavati proizvode koji sadrže sulfate i parabene.

2. Važnost hidratacije

Regenerator: Neophodno je nanijeti regenerator nakon pranja kako bi se osigurala hidratacija kose i olakšalo raščešljavanje. Maska za kosu: Redovito uključite hranjive maske za kosu u svoju rutinu jer one dodatno hrane i hidratiziraju vašu kosu.

3. Zaštita od topline

Ograničena primjena alata za oblikovanje toplinom: Kad god je to moguće, suzdržite se od korištenja sušila za kosu, kovrčavih glačala i glačala. Ukoliko je njihova uporaba nužna, nužno je primijeniti toplinsku zaštitu.
Odgovarajuće tehnike sušenja: Prilikom sušenja kose preporučljivo je koristiti niže postavke temperature i održavati udaljenost od nekoliko centimetara od kose.

4. Prikladna frizura

Dosljedno šišanje: Zakazivanje šišanja svakih 6 do 8 tjedana pomaže u uklanjanju oštećenih vrhova i promiče cjelokupno zdravlje kose.

5. Nutritivni režim prehrane

Hranjive tvari kao što su vitamini A, C, D i E, zajedno sa željezom, cinkom i omega-3 masnim kiselinama, treba uključiti u prehranu kroz hranu koja obiluje ovim bitnim elementima. Ove hranjive tvari igraju značajnu ulogu u promicanju zdravlja kose.

6. Budite oprezni pri rukovanju kemikalijama.

Kozmetičkim tretmanima treba pristupiti s oprezom, osobito u vezi s kemijskim procesima poput bojanja, izbjeljivanja ili trajne, jer oni potencijalno mogu naštetiti kosi. Nasuprot tome, moglo bi se razmotriti korištenje prirodnih tretmana, uključujući kokosovo ulje, arganovo ulje ili maslinovo ulje, za dodatnu hidrataciju i njegu.

7. Zaštita kose

Oprema: Kako biste zaštitili svoju kosu od štetnih UV zraka ili sušnih uvjeta, preporučljivo je nositi šešir ili šal po hladnom ili sunčanom vremenu. Osim toga, nemojte previše stezati kosu u rep ili punđu jer to može dovesti do oštećenja ili pretjeranog čupanja.

8. Pazite na zdravlje svog vlasišta.

Masaža vlasišta: Redovita masaža vlasišta poboljšava cirkulaciju i može pridonijeti zdravijem rastu kose. Proizvodi za vlasište: preporučljivo je koristiti šampone ili tretmane koji su posebno dizajnirani za zdravlje vlasišta, osobito u slučajevima kada imate probleme povezane s prhuti ili suhim vlasištem.

9. Ublažavanje stresa

Upravljanje stresom je ključno jer stres može utjecati na zdravlje nečije kose. Stoga je preporučljivo baviti se tehnikama opuštanja kao što su joga, meditacija ili tjelesne vježbe.

10. Važnost hidratacije
Osigurajte dovoljan unos vode: hidratacija je ključna za održavanje razine vlage u kosi. Konzumacija dovoljne količine tekućine pomoći će da vaša kosa ostane hidratizirana iznutra.
Pridržavajući se ovih preporuka i dosljednom brigom o svojoj kosi, možete postići pramenove koji su zdravi, sjajni i robusni. S obzirom da svaki pramen kose ima svoje posebne karakteristike, istraživanje različitih proizvoda i rutina za njegu kose može vam pomoći u otkrivanju najučinkovitijeg pristupa za vaše individualne potrebe.

💡 Unlock Financial Wisdom from "Rich Dad Poor Dad" 💰

Subscribe now and receive exclusive insights, actionable tips, and lessons inspired by Robert Kiyosaki's Rich Dad Poor Dad. Start building your path to financial freedom today!

We dont spam! Just download free ebook.

Preporučeno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here